Umowa
Informacje Porady Samochody

Firmowy samochód obowiązkowo z ubezpieczeniem

Zakup służbowego auta to ważna decyzja. Warto dobrze wybrać model, który będzie najbardziej reprezentacyjny albo najbardziej funkcjonalny, w zależności od tego, do czego będzie służył pojazd. Korzystanie ze służbowego samochodu to także sporo zagrożeń, w końcu bywa tak, że pokonuje się nim nawet setki kilometrów dziennie. Warto więc zadbać na przykład o odpowiednie ubezpieczenie.

Autoryzowany dealer Seat razem z leasingiem zaproponuje ubezpieczenie

Oczywiście ubezpieczenie OC to podstawa, w końcu mamy obowiązek jego posiadania. Niestety w przypadku służbowych pojazdów bywa tak, iż koszt ubezpieczenia jest wyższy, niż w przypadku prywatnych samochodów, choćby dlatego, że auto jest bardziej eksploatowane. Dotyczy to także ubezpieczenia Autocasco. Na szczęście w tej kwestii można się doradzić specjalistów. Choćby autoryzowany dealer Seat z pewnością podpowie, jakie opcje będą najbardziej korzystne. Tym bardziej w przypadku skorzystania z leasingu auta, co jest bardzo popularną opcją wśród przedsiębiorców. Tutaj wymogiem może się okazać wykup pakietu OC oraz AC, a odwiedzając wspomniany salon Seata, na pewno dokładnie wyjaśnione zostaną wszelkie zawiłości.

Auto w leasingu – promocja w ubezpieczeniu

Często jest tak – i tu po raz kolejny świetnym przykład stanowi autoryzowany salon Seat – iż decydując się na leasing auta, pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych dostaje się w bardziej korzystnej cenie. Warto więc zdecydować się właśnie na taki ruchu. Konieczności ubezpieczenia nie unikniemy, a zresztą i tak jest to komfortowe wyjście, w końcu nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć na drodze lub na parkingu. Ewentualna stłuczka może pokrzyżować plany. W przypadku dobrego ubezpieczenia nasze auto szybko zostanie naprawione, a na czas usuwania uszkodzeń otrzymamy samochód zastępczy.

Naprawy najlepiej w autoryzowanym serwisie

Warto podkreślić, że w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności warunki ubezpieczenia w zasadzie nie różnią się od tych, jakie mamy dla prywatnego auta. Wiadomo wtedy, że samochodem porusza się zazwyczaj jedna osoba, czyli tak jak w przypadku zwykłych pojazdów. Jeśli decydujemy się na flotę, to sytuacja jest bardziej skomplikowana, ale szczegóły na pewno wyjaśnią w salonach. Poza tym warto pamiętać, iż w przypadku leasingu ewentualne naprawy trzeba wykonywać w autoryzowanej stacji z wykorzystaniem oryginalnych części. Na szczęście mamy wówczas do czynienia ze specjalistami, którzy daną markę znają jak własną kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *