Ubezpieczenie samochodu
Informacje Porady

Warto ubezpieczyć nowe auto

Kupujesz nowe auto w salonie? Na pewno liczysz na to, by służyło jak najdłużej bez szkód i usterek. Z pewnością marzysz też o tym, aby unikać stłuczek, nie wspominając o ewentualnej kradzieży. Każdy by chciał korzystać z samochodu bez przeszkód i przykrych przygód, ale niestety w życiu bywa różnie. Dlatego warto dmuchać na zimne i zdecydować się na ubezpieczenie. Przed ewentualną kolizją nas nie uchroni, ale w przypadku ubezpieczenia AC mamy gwarancję zwrotu kosztów, nawet jeśli to z naszej winy doszło do stłuczki.

Autoryzowany dealer oferuje pakiet ubezpieczeń

W przypadku ubezpieczenia nowego samochodu mamy dwa wyjścia – albo zdecydujemy się na wykup ubezpieczenia na własną rękę, albo skorzystamy z propozycji, jaką przygotuje dla nas autoryzowany dealer. Seat to marka, który ma w swojej ofercie właśnie taką możliwość. To drugie wyjście jest wygodne, ponieważ wielokrotnie w pakiecie mamy cały komplet ubezpieczeń – od obowiązkowego OC, przez AC, po NNW czy Assistance. Oczywiście autoryzowany salon zaproponuje nam konkretny pakiet, który możemy przeanalizować, a zgoda jest jak najbardziej dobrowolna. W przypadku indywidualnego wyboru ubezpieczyciela warto pamiętać, by dobrze poznać treść umowy. W przypadku naprawy samochodu w warsztacie, który nie jest autoryzowanym serwisem, możemy bowiem stracić prawa gwarancyjne.

Naprawa po kolizji w autoryzowanym serwisie

Jeśli idzie o wspomniany autoryzowany salon Seat, to wykupienie pakietu ubezpieczeń ma znaczenie choćby dlatego, że ewentualne naprawy i wymiany części zostaną wykonane w serwisie producenta, a więc mamy pewność, że auto zostawiamy w dobrych rękach i że nikt nie zakwestionuje ewentualnego prawa do skorzystania z gwarancji, jeśli kiedyś będziemy chcieli to zrobić. Mamy więc kompletną opiekę nad naszym nowym samochodem w zasadzie w jednych rękach, co z pewnością ogranicza też formalności czy wątpliwości.

Ubezpieczenie kosztuje, ale można zaoszczędzić

Oczywiście wiadomo, że za ubezpieczenie, czy OC, czy inne, trzeba zapłacić. Warto jednak pamiętać, iż w przypadku ewentualnej szkody i konieczności naprawy otrzymamy zwrot kosztów. To, ile uda się odzyskać, zależy od warunków umowy. Autoryzowany dealer czy firma ubezpieczeniowa to podmioty, które na pewno udzielą informacji na temat konkretnych zapisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *